Úvodní strana Návštěvní kniha Odkazy Moje motorky O mě

Tunning - Dandy 50


Kit POLINI na 80 ccm
Jestliže chcete, aby vaše Dandy jezdila opravdu rychle, tak zde máte řešení: Italská společnost POLINI nabízí Kit na 80 ccm. Vaše Dandy bude mít rázem objem 80 ccm a pojede okolo 100 km/h. Výkon pak bude 13 koní.
Karburátor s difusorem 19 mm
Tomuto článku se budu věnovat v nejbližší době.
Vzduchový filtr (molitan)
Na Dandy si můžete molitanový vzduchový filtr. Když se rozhodnete pro montáž, tak musíte demontovat původní filtrbox. Před demontáží filtrboxu musíte však sundat levou i pravou bočnici motorky, demontovat tlumič výfuku a povolit centrální pružinu pod nádrží a až když máte všechno tohle hotové, tak můžete demontovat filtrbox. Rozhodně však neuvažujte o tzv. KN filtrech, který propustí skoro všechny nečistoty dovnitř. Molitanový filtr je dobrá varianta, protože původní filtr se jako nový nedá sehnat. POzor - nový molitan se musí vždy před použitím naipregnovat speciálním sprejem na tyto filtry, pak bude jeho účinnost maximální.
Modely: MJ/Jawa Dandy Jawa Mosquito Jawa Robby Jawa Pionýr Technika: Opravy a údržba Dandy Opravy a údržba Jawa Robby/Mosquito Opravy a údržba Pionýr Tunning Technická dokumentace: Katalogy ND, manuály, dílenské příručky Články z časopisů Dobové prospekty Galerie dochovaných motorek Historie: Historie značky Jawa (1989-2020) Historie Moto Union Vodňany